Muzyczne Podróże Chóru

18 marca, godzina 19.00
Aula Wydziału Prawa i Administracji UG

Wstęp wolny

W tym roku Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczyna obchody Jubileuszu
40-lecia swojej działalności. Ma za sobą wiele nagród, wyróżnień i koncertów, wiele lat sukcesów i wspomnień. W podróżach koncertowych zwiedził cztery kontynenty. Przywiózł ze sobą niemało medali, pucharów i dyplomów – ale tez sporo mniej i bardziej znanych pieśni,
i piosenek z całego świata.

Jako,że czterdziestolecie to już wiek poważny – Chór chce go godnie uczcić.
Rok wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu zainauguruje Galowy Koncert,w ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego, który będzie miał miejsce 18 marca, w piątek, o godzinie 19 w auli Wydziału Prawa i Administracji UG.
Koncert honorowym patronatem objął JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.
Zespół zaprasza wszystkich na „Muzyczne Podróże Chóru”, koncert który pokaże skromną część z wielu wojaży. Chór czeka nie małe zadanie, gdyż w ciągu jednego wieczoru zabierze słuchaczy w daleką podróż przemierzając obie Ameryki, Azję i Europę.
Żyjąc wciąż ostatnim tournee w Argentynie w listopadzie ubiegłego roku Chór przybliży klimat argentyńskiego tanga, śpiewając m.in. utwory Astora Piazzoli.
Z podróży do Stanów Zjednoczonych przywiózł utwory negro spiritual. W krótkim czasie pokaże pamiątki z występów z niemal całej Europy w postaci utworów z : Niemiec, Austrii,Włoch, Czech, Słowenii, Ukrainy, Litwy, Szwecji – wszystkie śpiewane w narodowych językach.
Wybierze się również na Daleki Wschód śpiewając utwory z Chin i Korei Południowej.

Mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć w tej i kolejnych muzycznych podróżach.

Patroni medialni:
Radio Gdańsk