Historia

W takim razie cofnijmy się na chwilę w czasie i przestrzeni. Jesteśmy w Łodzi, w 2000 roku. Sześcioosobowa grupa (można chyba z dzisiejszej perspektywy tak powiedzieć) szczęśliwie spóźniła się na pociąg do domu 🙂 !
Jak to zwykle w takich wypadkach bywa, następne możliwe połączenie przypadało dopiero na godzinę 5:00 nad ranem. Czekając na pociąg, postanowili potańczyć trochę w  irlandzkim pubie. Pomysł ten szybko przerodził się w kilkugodzinną zabawę taneczną z udziałem różnojęzycznych gości! Cieszyło to niezmiernie właściciela, który tego wieczoru, dzięki takim atrakcjom, miał wyjątkowo wielu gości. Cieszyło też późniejszych Animusów – zostali oni bowiem przez owego właściciela bardzo ciepło przyjęci oraz udowodnili sobie, że potrafią zorganizować niezłą, kilkugodzinną zabawę taneczną.

Do tzw. „grupy łódzkiej” dołączyło kilka osób: dwie z długim stażem tanecznym, pozostałe dwie rozpoczynające swoją przygodę z tańcem. W początkowym okresie zespół trenował w YMCA w Gdyni. Od początku 2005 roku związał się z Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

W ostatnich latach zespół rozwija się bardzo dynamicznie. Przynajmniej raz do roku prowadzi nabory „młodych” w swoje szeregi. Cały czas doskonali już nabyte umiejętności. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspaniałej historii Animus Saltandi!